Meistrite Gildi koolid 27. mail Kopli kevadisel perepäeval

27. mail võtsid traditsioonilisest Kopli perepäevast osa Kopli Ametikooli, Eesti Merekooli ja Tallinna Teeninduskooli esindajad.

Uudishimulikud karvingu töötoas.

Töötubades õpiti valmistama söödavaid toidukaunistusi, värvilisi käepaelu ja nurgajärjehoidjaid, ragulkasid ja tuulelohesid, kilgipille ja korgist võtmehoidjaid, tehti kivimaalinguid. Samuti sõlmiti köisi ja lahendati merenduse teemalisi ristsõnu.

Õunast part ja porgandist käbi – imelihtne!

Meistrite Gildi koolid Nõmme 2017 Roheliste Väravate Tänaval

Kohe oleme külalisteks valmis.

14. mail osalesid Meistrite Gildi egiidi all Nõmme 2017 a Roheliste Väravate Tänava üritusel Tallinna Ehituskool ja Tallinna Teeninduskool. Selleaastane Nõmme kogukonna pidu toimus Ilo pargis, Peeter Suure kindlusraudtee osas, mis jääb Pärnu mnt ja Männiku tee vahele.

Kui üksi hoida ei jaksa, võta kaksik appi!
Arva ära! Kas sa tead, on siin manna või lubikrohv?

Kui Teko potihoidmine, õunte ja porgandite ilulõikus ning maitse- ja kuivainete pime- ja kompimistestid on end juba heast küljest näidanud, siis terve päeva publikumagnetiks oli vaieldamatult Ehituskooli puiste- ja kuivainete äraarvamismäng. See köitis nii esimesi samme tegevaid ilmakodanikke kui igas vanuses mehi, kes võtsid isukalt vaielda erinevate killustiku fraktsioonide üle 🙂

 

Otsakooli džässetendus «Tallinn-67: Täna mängid saksofoni, homme reedad kodumaa»

Tähistamaks 50 aasta möödumisest olulisest muusikasündmusest eesti kultuuriloos, on Otsa kooli rütmimuusika õpilased lavalaudadele toonud kooli esimese džässetenduse – “Tallinn-67: Täna mängid saksofoni, homme reedad kodumaa”.

“Tallinn-67” mängiti vaid kahel korral. Esimesel etendusel pealtvaatajana osalenud Anne Erm ütles, et etendus oli väga meeleolukas ja fantaasiarikas, sest aastal 1967 tal veel festivali loomise ideed ei olnud. Küll aga laulis ta ansamblis Collage ja ta oleks pidanud esinema järgmisel džässifestivalil, mis paraku ära jäi.

 

Muusikali idee sündis rütmimuusika laulu eriala õpilasel Tiina Adamsonil kooli õppejõu Toivo Undi loengutest – selgus, et sügaval külma sõja ajal õnnestus nõukogude võimude kiuste eesti noortel heliloojatel Uno Naissool, Valter Ojakäärul ning tollasel kultuuriministril Heinrich Shultzil läbi viia suur rahvusvaheline džässifestival. Kuulajaid sõitis kohale üle kogu liidu ning esinejaid raudse eesriide tagantki.

Festivalikülastajate seas saabus Tallinnasse ka legendaarne Charles Lloyd’i Quartet USAst, kellel aga keelati esineda. Kuidas sündmused edasi arenesid ning kuidas tundsid end selle keskel tollased noored muusikaarmastajad Lembit Saarsalu, Els Himma, Anne Erm, Reet Linna, Toivo Unt jt teised sai teada etendusest.

Foto: Elina Poll-Riives

Tallinna ametikoolide roadshow Maardus

19. aprillil 2017 kogunesid kõigi Tallinna ametikoolide esindajad Maardu Vaba Aja Keskusse  tutvustamaks kutsehariduse võimalusi. Lava said oma kasutusse Tallinna Muusikakool ja Tallinna Balletikool. Lava ees ja kõrval, fuajees ja õues toimusid teiste koolide töötoad – sidrunist elektri tootmisest ja karvingust kuni mikroskeemide kokkupanekuni. Ürituse eesmärk oli viia kutseharidus põhikooli ja gümnaasiumilõpetajale ja karjäärivahetust planeerivale täiskasvanule võimalikult lähedale.