Tallinna Balletikool

Tallinna Balletikool
Toom-Kooli 11, 10130 Tallinn
telefon 644 3387
kool@balletikool.edu.ee
www.balletikool.edu.ee

Tallinna Balletikool on  ainus riiklik balletikool Eestis, kus õpivad õpilased üle Eesti, samuti on õpilasi välismaalt – Soomest, Venemaalt, Ukrainast, Jaapanist.
Võrreldes muu maailma tantsuõppeasutustega on Eesti balletikool väga noor. Maailma esimene balletikool – Kuninglik Tantsuakadeemia Pariisis – asutati 1661. aastal. Eesti esimene ja ainus riiklik balletiõppeasutus, tänane Tallinna Balletikool, asutati Teise Maailmasõja järgsel perioodil Estonia balletitrupi juurde loodud balletistuudio ja lasterühma baasil 1946. aastal.
Tallinna Balletikool asub Tallinnas Toompeal Toom-Kooli 11. Pika ajalooga koolimajas Toompeal on aastakümnete jooksul õppinud ja oma lavateed alustanud palju põlvkondi tantsukunstnikke. Kooli on lõpetanud nimekad tantsijad nagu Toomas Edur, Age Oks, Kaie Kõrb, praegugi töötavad meie kooli lõpetajad solistidena paljudes suurtes balletiteatrites nii Ameerikas kui Euroopas, näiteks Tiit Helimets ja Linnar Looris Ameerikas, Maria Seletskaja Saksamaal, viimane omandas värskelt ka dirigendi eriala. Tallinna Balletikoolis on õppinud tuntud lavastajaid nagu Mai Murdmaa, Sulev Nõmmik, Ago-Endrik Kerge, Tiit Härm, Enn Suve. Praegu lavastab Estonias Marina Kesler, mängukavas saab näha tema lavastatud balletti Kratt. Samuti on meie mõlema balletiteatri juhid olnud meie kooli kasvandikud – praegu on nendeks Toomas Edur Estonias ja Mare Tommingas Tartu Vanemuises.
Tänasel päeval õpib Tallinna Balletikoolis 110 õpilast. Kooli vastuvõtt toimub põhikooli 5. klassi ja õppeaeg kestab 8 aastat. Koolis saab õppida klassikalise balleti ning kaasaegse tantsu eriala.
Tallinna Balletikool ootab oma kooli lapsi, kes soovivad tantsida ning omandada lisaks kvaliteetse põhi- ja keskhariduse.